Promosyon Ürünleri

Promosyon Ürünleri Nedir ?

Yılbaşının yaklaştığı şu günlerde firmaların hemen hemen hepsi, promosyon ürün çalışmalarına yönelirler. Firmalar yılbaşı için genellikle masaüstü ya da yaprak takvim hazırlatıp, üzerine kendi amblemlerini ya da isimlerini bastırırlar. Bunun dışında firmalar ramazan için imsakiye çalışmalarını da promosyon ürün kapsamında hazırlatırlar.  Özel günler hariç, firmaların açılışında daha fazla müşteri çekmek ve her kesime hitap edebilmek için reklam ve tanıtım çalışmalarında radyo ve televizyon gibi kitle iletişim araçlarından daha çok promosyon ürünlere yönelirler. Çünkü promosyon çalışmaları ile hem firma daha fazla kesime kısa sürede ulaşarak daha çok reklam yapmış olacaktır hem de müşterisinin ihtiyacını karşılayacağı promosyon ürünle müşterisinin memnuniyetine ne kadar önem verdiğini gösterecektir.

Promosyon Ürünlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Promosyon ürünlerinin seçiminde öncelikle belirlenmesi gereken bütçedir, yani firma bu iş için ne kadar bütçe ayırt edebilir bunu netleştirmelidir. Daha sonra bütçesinin genişliğine göre anahtarlıktan elektronik aletlere kadar promosyon seçip, bastırabilir. Promosyon ürün alınacağı zaman, bu işi toptan yapan firmalarla çalışmak, bütçenizi sarsmaz. Çünkü toptan promosyon siparişi alıp, basan firmalar fiyatı daha aşağı tutar. Böylece reklam çalışmalarınız daha aza indirgenmiş olur. Sektörünüze ve bütçenize göre belirlediğiniz promosyon ürünü hazırlamak için, ürünün üzerine sizin firmanıza ait amblem ya da isim bastırılır. Kimi zaman bu amblemin ya da ismin altına firmaya ulaşılabilecek adres ve telefon numaraları da bastırılır. Vazgeçilmez promosyon ürünlerinde olan anahtarlıklar, tükenmez kalemler ve defterler gibi pek çok ürün bu teknikle hazırlanır.

Promosyon Firmaları

Gelişen teknoloji hayatımızın he alanına müdahale ettikten sonra, promosyonların belirlenmesinde de etkin rol oynar. Son yıllarda klasiklerden olan anahtarlık, takvim, ajanda gibi promosyon ürünlerin yerini; taşınabilir şarj cihazı, flash bellek, kitap lambası, gece lambası gibi teknolojik ürünler almıştır. Özellikle büyük firmalar ya da teknolojik firmaların promosyon çalışmaları yine teknolojik yönde olmaktadır. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan flash bellek ve taşınabilir şarj cihazı hemen hemen herkese lazım olan ve çantalarında taşınan olmazsa olmazlarından olmuştur. Bu yüzden bu tip teknolojik aletlerin üzerinde firmanızın logosu ya da ismi de yazacağı için müşterinizin kullanacağı her alanda sektörünüzdeki diğer firmalardan bir adım önde olacaksınızdır.